דף הבית > אינטגרציה, תכנות > SMS Integration: Israel is wayyy behind US

SMS Integration: Israel is wayyy behind US

והפעם פוסט סביב אינטגרציה.

החלטנו להוסיף למוצר שלנו מערכת התראות ב SMS. הנמענים אמורים להיות בישראל, בלי מגבלה על הרשתות והמפעילים.
האינסטינקט הראשוני הוא ליצור קשר עם ספקי SMS בישראל, שמאפשרים התממשקות באמצעות Web Service כזה או אחר, להתרשם ולקנות חבילה.
גיגלתי ומצאתי שני ספקים ישראליים:

 • SimpleSMS
 • שירות של גולדמן תקשורת שנקרא SMS API

התרשמתי מ SimpleSMS לטובה. האתר שלהם נראה נחמד, יש תיעוד טוב ודוגמאות קוד לשפות תכנות רבות, גם לדוט נט. ואז רציתי לשלם. אחרי מילוי מושקע של הפרטים, קבלתי הודעת שגיאה לא ברורה עם מסך של טרנזילה. ועכשיו אני בבעיה: היה חיוב או לא היה חיוב?
בצר לי, התקשרתי. מכירים את המוקדים הטלפוניים האלה, שעונים לכם אנשים חינניים שבכלל לא קשורים לעסק עצמו, אלא רק שם כדי לקבל שיחות ולהעביר את הקריאה הלאה? כן כן, זה מה שהיה שם, ואמרו שיתקשרו אלי תוך 45 דקות. אחרי חצי שעה ניסיתי שוב, והדגשתי שזו הודעה שניה. כל זה היה לפני שבוע בערך, ואני עדיין מחכה.
אז אם אין שירות סביר ל SimpleSMS, אין טעם שאני אשאר איתם. מזל שיש מתחרים.

אז כאמור, גולדמן תקשורת. שם זה סיפור אחר: באתר שלהם מדברים על API בצורת Web Service, ואפילו יש screenshot שממחיש את זה, אבל תיעוד אמיתי אין. ודוגמאות קוד, זה בכלל "מוקצה". האמת, חייבים להיכנס ולראות כדי להאמין.
אבל אני, אופטימיסט אני. אמרתי, ניתן צ'אנס, נרים טלפון. התקשרתי ובקשתי לנסות את המוצר, או לפחות לקבל את ה API הנכסף (ולא ב screenshot). מהעבר השני של הקו הסביר לי, בתקיפות לא ברורה, שהם היחידים שעובדים דרך סלקום, כבר שנים, ושהמתחרים לא אמינים כמותם. הסיטואציה לא היתה מספיק ברורה (לשנינו, כנראה), וסיכמנו שכדאי לי לדבר עם אסף, הבן שלו, בעניין ה API.
מסתבר שתחום ה pre sales בגולדמן תקשורת קצת בעייתי, כי אסף סרב לספק את התיעוד ל API, והסביר שאני צריך לקנות את השירות כדי לקבל את ה API והתיעוד. עכשיו, נכון שהחבילה המינימלית עולה בסה"כ 20 ש"ח, וזה סכום פעוט לחברות תוכנה, אבל למה להחביא את ה API? מה כל כך סודי בו? אסף הסביר לי שמנסיון העבר שיש להם, זו מדיניות החברה.
יש משהו קצת פישי בהסתרת API, ולא בעיה להרים שירות Dummy שיהווה "מתקן אימונים" אם רוצים להסתיר את הכתובת של השירות האמיתי. במילים אחרות, אני לא רואה בעיה שהיא לא פתירה, ובגלל זה אני מסיק שיש כאן בעיה של מקצועיות.
אז גם גולדמן תקשורת נפסל.

באותו זמן, ומהעבר השני של החדר, כלומר במרחק של מטר וחצי ממני, רשף כבר נרשם לשירות אמריקאי שנקרא Twilio. הם שולחים הודעות SMS להרבה מקומות בעולם, גם לישראל. תוך חצי שעה כבר נרשמנו, שילמנו (עם סליקה מוצלחת!), והיה לנו קוד מלא ועובד.

נחזור רגע לאינסטינקט הראשוני (מתחילת הפוסט), שאומר שבשביל שירות אינטגרציה מקומי כדאי לפנות לספקים מקומיים, כי הם בטח מתמצאים יותר ויהיו דרכם פחות בעיות טכניות. מסתבר שהפעם, פניה לספק חיצוני העלתה תוצאה טובה יותר: האמריקאים כנראה יודעים לעשות את זה טוב יותר ומקצועי יותר מהישראלים (ובכמות גדולה של הודעות, גם זול יותר). אולי כי הסליקה שלהם עובדת בלי בעיה, ואולי כי הכל פשוט מתקתק כמו שצריך, עם שירות מבוסס ReST, ועם תיעוד מלא ומקיף (ולא מוסתר…).
זה אולי לא מדגם מייצג, אבל בכל זאת, בשנת 2010, הייתי מצפה מחברות טכנולוגיה/אינטגרציה מקומיות להרים שירות בסטנדרט גבוה יותר.

לא נורא, העיקר שעובד 🙂

קטגוריות:אינטגרציה, תכנות תגיות:,
 1. 3 מאי, 2010 מתוך 17:28 | #1

  תודה על המידע..מועיל מאוד

 2. micha
  17 יולי, 2010 מתוך 14:36 | #2

  סיפור מעניין מאוד,
  אני בכל אופן עובד עם יוניסל, השקיפות מלאה לחלוטין, הפרטקול התממשקות פשוט מאוד, ומלווים אותך טכנולוגית אנשים מקסימים ומקצועיים מאוד.

 3. 30 יולי, 2010 מתוך 22:44 | #3

  אנא סלח תרגום זה עניים, השתמשתי ב-Google לתרגם להגיב עברית. אני שמח שמצאת Twilio, וכי אנחנו בכושר טוב עבור העסק שלך. אם יש לך שאלות או אנחנו יכולים לעזור במשהו תהסס להטיל פתק help@twilio.com
  בכל עת.

  -Danielle at Twilio.com

 4. אא
  9 אוקטובר, 2010 מתוך 21:38 | #4

  @micha

  אפשר בבקשה לקבל דוגמא להתממשקות C# ליוניסל ?

 5. אסף
  16 מרץ, 2011 מתוך 10:56 | #5

  הי רון,
  בדקתי את twillo ונראה שה SMS שלהם לא עובד בישראל, מצ"ב קישור:
  http://www.twilio.com/faq/international
  אתם עובדים כרגע עם פתרון שעובד?

 6. 16 מרץ, 2011 מתוך 23:12 | #6

  1. כבר עבר הרבה זמן מאז. בינתיים התחלתי לעבוד במקום אחר.
  2. יכול להיות שהם שינו את המדיניות שלהם לגבי מספרים שהם לא בארה"ב. אבל אם אני זוכר נכון, האילוץ הוא שצריך לרכוש מספר טלפון נייד ששייך לאחד המפעילים בארה"ב, ואז הכל עובד.
  3. גם אם Twilio וישראל "כבר לא", תוכל למצוא שירות דומה ובמחירים מצחיקים אצל המתחרים שלהם. Tropo למשל.
  בהצלחה!

 7. אסף
  18 מרץ, 2011 מתוך 00:36 | #7

  אחלה, תודה

 8. אאור
  22 ספטמבר, 2014 מתוך 18:29 | #8

  הרגע שלחתי לעצמי בהצלחה SMS עם Twilio. מאד לא ברור מהתיעוד שצריך מספר אמריקאי כדי לשלוח SMS לישראל, אבל עכשיו אתם יודעים. פשוט תוותרו על המספר הישראלי ותקנו מספר אמריקאי והכל יעבוד.

  אגב, בAPI Explorer שלהם אם תנסו לכתוב בעברית זה יקודד כHTML escaping. אל תאמינו להם, פשוט תשלחו UTF8.

 1. אין הפניות עדיין.

Quantcast